Telefonas pasiteiravimui: +370 643 17715

“LINAS RENGIA IR MAITINA”

ATKURTOS LIETUVOS ŠIMTMEČIUI

2018 m. Lietuva minės atkurtos valstybės 100 metų jubiliejų. 1918 metų vasario 16 dieną Lietuvos Taryba Vilniuje pasirašė dokumentą, kuriame buvo skelbiama, kad nepriklausoma ir demokratiniais pamatais atkurta Lietuvos valstybė atsiskiria nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis.

Vaikai, dalyvaudami MB „Mažųjų ugdymas“ vykdomose neformaliojo švietimo programose, turi kūrybines galimybes gilinti savo žinias, tobulinti pažintines kompetencijas ir ugdyti vertybines nuostatas.
Norėdami prisidėti prie tautiškumo ir etnokultūrinio puoselėjimo, kviečiame ugdymo įstaigas bendradarbiauti ir siūlome sausio, vasario ir kovo mėn. savo auklėtiniams užsakyti programą „Linas rengia ir maitina“.

Programos tikslai ir uždaviniai:
1. Sužinoti lino istoriją nuo sėmenų iki drabužių.
2. Žinoti, kada vartoti linų produktus – sėmenis ir linų sėmenų aliejų.
3. Suprasti, kaip iš kieto stiebelio atsiranda švelnus lino pluoštas.
4. Išmokti pasigaminti lininių servetėlių.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai yra imlūs naujai patirčiai ir neturi išankstinių nuostatų, tad palankiai priima žaismingai programoje pateikiamą informaciją (pasaka iš lagamino bei praktinė veikla). Nors šiuolaikiniam miesto vaikui kartais yra svetimi bei kartais nepažįstami tautosakoje minimi daiktai ar darbai (linus rauna, braukia, verpia, audžia, pirtyje periasi….), įtraukus į neformaliojo ugdymo veiklą, jis lengvai ir paprastai pažindinasi su etnokultūriniais papročiais. Tokiu būdu natūraliai perduodamos ir tęsiamos tradicijos, kartu mes įsiliejame į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio pažymėjimą.

Kartu mes – stiprūs!

Kadangi tautinė tapatybė yra brangintina vertybė, taip pat − visuomenės stabilumo, saugumo pagrindas, ją telkiantis veiksnys, lietuvybės puoselėjimui turėtume skirti daugiau pastangų. Tai svarbu tiek visai tautai, tiek kiekvienam žmogui – taigi, visai Lietuvai. Be to, lietuvių kultūra – tai unikali pasaulio kultūros dalis, už kurią esame atsakingi. Švietimas – viena iš valstybės galių stiprinant tautos tapatybės, bendrystės pamatus.
[http://www.smm.lt/svietimo_bukle/analizes.htm]

Programos video pristatymas

0
Maksimalus vaikučių skaičius programoje
0
Programos trukmė (minutėmis)
70
Mažiausia programos kaina eurais
Programos vykdomos: 

I- 9.00-9.45; II- 9.45-10.30; III- 10.30-11.15; IV- 11.15-12.00.

Jei užsakomos 2 programos, jos prasideda 10.30 val.

Programa vykdoma darbo dienomis visoje Lietuvoje.
Kainos – nuo 50 EUR už programą (nuo 2,2 Eur vaikui), priklausomai nuo užsakomo kiekio.

Programa vyksta iki 2018 04 30 d.

Šią programą veda Rasa
Šią programą veda Rasa

SUŽINOKITE, KIEK JUMS KAINUOS PROGRAMOS

KITA INFORMACIJA:

Ši programa skirta vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigoms vaikų lopšeliams-darželiams, darželiams ir darželiams-mokykloms, pradinėms mokykloms.
Vaikų amžius – nuo 3 iki 10 metų.
Reikalingi staliukai ir kėdutės vaikams bei 220V lizdas.
Programų skaičius dieną vienoje Įstaigoje – nuo 1 iki 5.

NAUDINGI DOKUMENTAI: